Jdi na obsah Jdi na menu

Účinkování fotbalistů SK Jestřabí ve III. třídě okresní soutěže skupiny B

13. 11. 2014

Účinkování fotbalistů SK Jestřabí ve III. třídě okresní soutěže skupiny B

Hráči místního fotbalového klubu SK Jestřabí v minulém ročníku 2013/2014 postoupili po čtyřech letech ze IV. třídy okresní soutěže do III. třídy okresní soutěže a byli zařazeni do skupiny B. V podzimní části ročníku 2014/2015 se našim borcům příliš nedařilo. Jestliže byli v loňském ročníku zvyklí vítězit, během podzimu se výsledková bilance týmu radikálně změnila. Naši fotbalisté měli v průběhu podzimu sérii 10 porážek v řadě, teprve v posledních třech zápasech podzimu se zvedli a tři zápasy v řadě vyhráli. V následné jarní předehrávce opět zvítězili.

SK Jestřabí zahájilo černou sérii porážek v 1. kole v Poteči, kde prohrálo 2:4. Na domácím trávníku u Vláry kapitulovalo před ofenzivou Březůvek 1:7. Následně si s naší defenzívou poradili Sehradice B 4:1. Vlachovice B v Jestřabí nadělovalo 5:1. Luhačovice B naše kluky porazilo 6:1. Trnava si z jestřabského hřiště odvezla tříbodový zisk za vítězství 4:1. Také ze sousedského derby se Štítnou B si odvezli naši hráči porážku 1:6. I Rudimov si v zápase s SK Jestřabí zvýšil sebevědomí, když zvítězil 5:0. Také v derby s Rokytnicí na domácí půdě museli naši borci sklonit hlavu před soupeřem, když prohráli 1:5. Stejným rozdílem zvítězil v 10. kole SK Vizovice B. V následujícím kole ale nastal zvrat. Naši borci poprvé zvítězili. Porazili doma Šanov 4:1, následně pak Příluky B na jeho půdě 2:1. V posledním kole se naši hráči dotáhli bodově na předposlední Pozlovice, když je porazili 2:0. Předehrávaný jarní zápas na domácí půdě s Potečí skončil po 90 minutách nerozhodně, na pokutové kopy pak naši hráči zvítězili 3:2 a získali tak bonusový bod.

Celková podzimní bilance a po předehrávaném jarním kole SK Jestřabí je následující: má nejhorší ofenzivu soutěže, s 20 vstřelenými brankami a průměrem 1,4 branky na zápas. Defenziva našeho týmu je jednoznačně nejhorší s 55 obdrženými brankami a průměrem 3,9 branky na zápas. SK Jestřabí má na svém kontě nejvíce porážek v soutěži (10), druhý nejmenší počet výher (3) a jednu výhru po prodloužení. Naši hráči obdrželi za svá vítězství celkem 11 bodů a drží stále poslední příčku. Na desátý Rudimov (18 bodů) ztrácíme 7 bodů a na lídra soutěže Luhačovice B (29 bodů) pak 18 bodů. Nezbývá než doufat, že naši borci na svou krátkou vítěznou sérii ze závěru podzimní části ročníku 2014/2015 navážou v jarní části soutěže a budou v tabulce stoupat do vyšších pater.

 

Zdroje: Okresní fotbalový svaz Zlín www.ofszlin.cz a Zlínský deník zlinsky.denik.cz  (pf)