Jdi na obsah Jdi na menu

Účinkování fotbalistů SK Jestřabí v podzimní části IV. třídy okresní soutěže skupiny C

3. 12. 2015

Fotbalisté SK Jestřabí po roce účinkování v soutěži III. třídy okresní soutěže ve skupině B sestoupili do nejnižší fotbalové soutěže v České republice, tedy do IV. třídy. V ročníku 2015/2016 byli zařazeni do skupiny C. Loňský soutěžní ročník nebyl pro naše fotbalisty příliš pozitivní, a tak jejich příznivci doufali ve zlepšení výkonů v nové soutěži, kde se budou hrát vyrovnané fotbalové partie s rovnocennými soupeři. Soutěž je obsazena 10 mužstvy z regionu Valašskokloboucka, Slavičínska a Luhačovicka. Stejně jako vloni, tak i letos se v podzimní části ročníku 2015/2016 našim borcům příliš nedařilo. Naši fotbalisté se v průběhu podzimu střetli s devíti soupeři, avšak z šesti utkání odešli poraženi, pouze dvakrát zvítězili a jednou dospělo utkání do nerozhodného stavu, přičemž soupeř si odnesl bonusový bod za vítězství v penaltovém rozstřelu.

            Poprvé naši borci zvítězili v 5. kole na půdě Divnic v poměru 4:1, když čistý hattrick vsítil nestárnoucí Pepa Marek. Podruhé SK Jestřabí zvítězilo v 7. kole a zároveň poprvé naplno bodovalo na svém domácím hřišti v poměru 2:1, když obě branky vsítil Tomáš Králík. Ve 2. kole získali jeden bod za remízu 3:3 s Petrůvkou v základní hrací době, když v 50. minutě prohrávali 0:3 a ještě 5 minut před koncem zápasu 1:3, aby nakonec srovnali, avšak nakonec prohráli na pokutové kopy 3:4. Zbylé zápasy naše mužstvo prohrálo. Na domácím trávníku u Vláry se Smolinou 2:4, když opět naši hráči prohrávali 0:3 a po přestávce snížili na rozdíl jediné branky. V sousedském derby s Bohuslavicemi n./Vl. prohráli naši fotbalisté doma 1:2, když 10 minut před koncem hosté dokonali obrat. Venku pak SK Jestřabí prohrálo s Horní Lhotou 1:5, Mirošovem 0:4, Loučkou 0:2 a s Nedašovem B 2:5.         

Celková podzimní bilance SK Jestřabí je následující: má třetí nejhorší ofenzivu soutěže s 15 vstřelenými brankami (průměrem 1,6 branky/zápas). Defenziva našeho týmu je taktéž třetí nejhorší s 27 obdrženými brankami (průměrem 3 branek/zápas). SK Jestřabí má společně s Lipovou na svém kontě druhý nejvyšší počet porážek v soutěži (6) a druhý nejmenší počet výher (2). Naši hráči obdrželi za svá vítězství celkem 7 bodů a drží předposlední příčku z 10 účastníků soutěže (poslední je s jedním bodem mužstvo Divnic). Na klidný střed tabulky ztrácíme 8 bodů a na lídra soutěže Loučku 14 bodů. Nejlepším střelcem našeho celku je Tomáš Kostka, který vsítil 4 branky, dále pak Josef Marek se třemi „zářezy“, které si připsal v jediném utkání. Po dvou brankách zaznamenal Jindřich Hnilo čp. 70, Tomáš Králík čp. 20 a Vítězslav Svárovský. Zbylé dvě branky týmu obstaral Pavol Gabriš a Josef Kolínek. V jarní části soutěže budou naši hráči hrát o jedno utkání na domácím hřišti více. Snad i tato drobná výhoda přispěje k tomu, že budou v tabulce stoupat do vyšších pater. 

Zdroje: Okresní fotbalový svaz Zlín http://www.ofszlin.cz a Fotbal U nás http://fotbalunas.cz/soutez/334/ . (pf)