Jdi na obsah Jdi na menu

Účinkování fotbalistů SK Jestřabí v podzimní části IV. třídy okresní soutěže skupiny B

23. 12. 2017

Fotbalisté SK Jestřabí již třetím rokem účinkují ve IV. třídě okresní soutěže, která je nejnižší fotbalovou soutěží v ČR. V ročníku 2017/2018 byl náš celek zařazen do skupiny B. Soutěž byla obsazena 13 mužstvy z regionu Valašskokloboucka, Slavičínska, Luhačovicka a Zlínska. V letošním roce se našim borcům daří se střídavými úspěchy. Naši fotbalisté se v průběhu podzimu postupně střetli s dvanácti soupeři.

Poprvé naši borci zvítězili ve 4. kole na domácím hřišti u Vláry v poměru 2:1 na pokutové kopy nad celkem z Dobrkovic a připsali si bonusový bod. V následujícím kole porazili po jednoznačném průběhu utkání rezervu Vlachovic 4:1 na její půdě. Na hřišti Lutoniny zvítězili naši hráči 2:1, když těsně před koncem utkání rozhodl Petr Štěpančík. SK Jestřabí porazilo na domácím hřišti mužstvo Zádveřic 2:1. Naši borci si v závěru podzimu spravili střeleckou chuť a vylepšili skóre proti bezzubé obraně Horní Lhoty, když ji vyprovodili z Jestřabí, výpraskem 9:0. Přičemž dva naši hráči zaznamenali celkem 7 branek, Tomáš Králík vsítil 4 branky a Petr Štěpančík čistý hattrick. Zápas ve Vlčkové domácí vyhráli 3:1, ale byl administrativně kontumován 3:0 ve prospěch našeho týmu, aby byl následně zcela zrušen. Do výsledků se tento zápas nakonec nepočítá, jelikož celek Vlčkové byl vyloučen ze soutěže. 

Zbylé zápasy naše mužstvo prohrálo, zpravidla hokejovým výsledkem. Na hřištích Smoliny a Lipové prohráli naši hráči shodně 3:5. Lipová již vedla 3:0, ovšem utkání 20 minut před koncem zápasu zdramatizoval po dvou brankách Tomáš Králík. Ovšem domácí celek navýšil opět vedení. Ostatní zápasy vyzněly výsledkově jednoznačně ve prospěch soupeřů. S Mirošovem jsme prohráli 1:6, i když ještě v poločase byl zápas 1:1. Poslední Hřivínův Újezd si odvezl z Jestřabí své jediné podzimní vítězství 1:3. Na Petrůvce naše mužstvo prohrálo 2:6 a v Tichově 0:3. Celková podzimní bilance SK Jestřabí je následující: po 11 kolech se SK Jestřabí drží na 9. příčce se 14 body za 4 výhry, jednu remízu s bonusovým bodem po výhře na penalty a 6 porážkami. Skóre činí 28 vstřelených a 32 obdržených branek. Na 6. místo ztrácí naše mužstvo pouhé 2 body. SK Jestřabí nastřílelo průměrně 2,5 gólu za zápas a obdrželo v průměru 2,9 gólu za zápas. Náš tým má sedmou nejlepší ofenzivu, avšak společně se Smolinou nejhorší defenzivu soutěže.

Naším nejlepším střelcem je záložník Tomáš Králík s 11 vstřelenými brankami, který je zároveň třetím nejlepším střelcem probíhající soutěže, tato bilance mu vynesla rovněž místo v sestavě podzimu soutěže IV. třídy skupiny B. Druhým nejlepším střelcem týmu je s 6 vstřelenými brankami záložník Petr Štěpančík. Nestárnoucí Pavol Gabriš, Josef Marek a Tomáš Zvoníček vsítili po 2 brankách. (pf)  

Zdroje: Okresní fotbalový svaz Zlín a Fotbal U nás.