Jdi na obsah Jdi na menu

Účinkování fotbalistů SK Jestřabí v jarní části soutěže

17. 6. 2015

Fotbalisté SK Jestřabí vstoupili do jarní části soutěže jako poslední tým III. třídy okresní fotbalové soutěže skupiny B s 11 body a skóre 20:55. V průběhu jarního účinkování setrvali na posledním místě skupiny a po roce účinkování v soutěži III. třídy sestoupili do nejnižší fotbalové soutěže v České republice, tedy do IV. třídy. 

V uplynulém ročníku 2014/2015 mělo SK Jestřabí po 26 odehraných zápasech následující bilanci: 6 vítězství, 18 porážek a 2 remízy v základní hrací době s vítězstvím na pokutové kopy (zisk 2 bodů/zápas). Mužstvo SK Jestřabí získalo ve dvojzápasech se 13 soupeři celkem 22 bodů. Předposlední Šanov získal o 4 body více. Jestřabí mělo v této sezoně 12. nejlepší ofenzivu soutěže, když vstřelilo 45 branek (1,73 branky/zápas). Avšak tým měl nejhorší defenzívu soutěže, když inkasoval celkem 93 branek (3,58 branky/zápas).         

Naši hráči zvítězili na jaře 2015 ve třech zápasech z 12 soutěžních utkání, zaznamenali jednu remízu v základní hrací době s vítězstvím na pokutové kopy a 8 porážek. V průběhu jara získali celkem 11 bodů (+2 body v jarní předehrávce). V úvodním jarním utkání nezvítězili na hřišti, ale administrativně, tedy kontumačně v Březůvkách 3:0. Dále porazili Luhačovice B na domácí půdě v poměru 3:1, zvítězili na domácím pažitu u Vláry ve 23. kole nad SK Vizovice B v poměru 4:1. Vítězství slavili také v dramatickém utkání v derby se sousední Štítnou. Přestřelka skončila remízou 4:4 v základní hrací době. O vítězi tedy musely rozhodnout pokutové kopy, v nichž zvítězilo Jestřabí a získalo bonusový bod. Na ostatní soupeře byli naši borci krátcí. Doma prohráli ve třech utkáních, tedy se Sehradicemi B 2:3, Rudimovem 0:1 a s Přílukem B 0:2. Na hřištích soupeřů pak prohráli všech 5 odehraných zápasů, tedy ve Vlachovicích 2:6, v Trnavě 1:5, v Rokytnici 3:6, v Šanově 1:3 a v Pozlovicích 2:6. Klíčový byl zápas 24. kola v Šanově, který by v případě vítězství našich borců znamenal bodové dotažení na Šanov, zvedl by jejich sebevědomí a bojovou morálku. Tým by se mohl případným dalším bodovým ziskem v posledních dvou utkáních odlepit z posledního místa. To se však nestalo. Naši kluci po roce účinkování ve III. třídě okresní fotbalové soutěže spadli do IV. třídy. Není pochyb o tom, že fotbaloví reprezentanti naší malé obce budou hrát ve IV. třídě důstojnou roli s odpovídajícími výsledky a hrou, která bude jejich příznivce bavit.

Zdroj: http://www.ofszlin.cz a http://zlinsky.denik.cz