Jdi na obsah Jdi na menu

Účinkování fotbalistů SK Jestřabí v jarní části soutěže 2016/2017

17. 7. 2017

SK Jestřabí hrálo v soutěžním ročníku 2016/2017 IV. třídu okresní fotbalové soutěže skupinu „B“. Soutěž byla obsazena 13 mužstvy z regionu Valašskokloboucka, Slavičínska a Luhačovicka. SK Jestřabí vstoupilo do jarní části soutěže na posledním místě tabulky nejnižší fotbalové soutěže v ČR se ziskem 4 body za jednu výhru a jednu remízu se skóre 17:48. Na jaře si polepšilo o jedno místo, když nakonec skončilo na konečném 12. místě nejnižší fotbalové soutěže v ČR.              

Naši hráči zvítězili na jaře 2017 ve čtyřech zápasech z 12 soutěžních utkání, zaznamenali dvě remízy v základní hrací době s konečnou porážkou na pokutové kopy a 6 porážek. Z těchto zápasů si náš tým odnesl 14 bodů se skóre 15:33. V úvodním jarním utkání naši borci porazili na domácí půdě nejtěsnějším možným výsledkem Hřivínův Újezd 1:0, stejným poměrem porazili naši borci na domácím hřišti Petrůvku, a také Smolinu v poměru 3:2. V posledním zápase sezony zvítězili na hřišti Provodova B 4:0. Dvakrát na domácím hřišti SK Jestřabí remizovalo, avšak nakonec prohrálo 1:2 na pokutové kopy. S Vlachovicemi B a Tichovem. Na ostatní soupeře byli naši kluci krátcí. Se dvěma nejlepšími týmy soutěže Nedašovem B a Bohuslavicemi nad Vláří prohrálo Jestřabí na jejich shodně půdě 0:7. Na domácím hřišti u Vláry utrpěli debakl ve výši 0:5 a s Horní Lhotou 1:3. Na hřišti Lipové prohrálo SK Jestřabí 1:3 a na půdě Dobrkovic 2:4.           

V uplynulém ročníku 2016/2017 mělo SK Jestřabí po 24 odehraných zápasech následující bilanci: 5 vítězství, 16 porážek a 3 remízy v základní hrací době. Mužstvo SK Jestřabí získalo v soutěži celkem 18 bodů, avšak 3 body byly našemu týmu odebrány za disciplinární přečin (tato ztráta však neměla vliv na celkové předposlední umístění). SK Jestřabí mělo v této sezoně 11. nejlepší ofenzivu soutěže, když vstřelilo 32 branek (průměr 2,5 branky/zápas) a nejhorší defenzívu soutěže s 81 inkasovanými brankami (6,2 branky/zápas).

Nejlepším střelcem SK Jestřabí v uplynulém ročníku byli záložník Roman Macků s 9 vstřelenými brankami, když v posledním utkání s rezervou Provodova vstřelil všechny čtyři branky. SK Jestřabí vede dlouhá léta Jindřich Hnilo st. (Jestřabí čp. 70).

SK Jestřabí bude i v následujícím ročníku 2017/2018 nadále účinkovat ve IV. třídě okresní fotbalové soutěže.

Další informace včetně rozlosování, tabulek, dalších statistik či rozhovorů naleznete na webu Fotbal U nás: http://www.fotbalunas.cz/soutez/333/ a Okresního fotbalového svazu Zlín: http://www.ofszlin.cz .