Jdi na obsah Jdi na menu

SK Jestřabí postoupilo do III. třídy okresní soutěže!

18. 6. 2014

Fotbalisté SK Jestřabí vstoupili do jarní části soutěže jako lídr se 30 body a se skóre 40:19. V průběhu jarního účinkování ve IV. třídě okresní soutěže skupiny C uhájili naši borci první příčku soutěže a postoupili do III. třídy okresní soutěže. V uplynulém ročníku 2013/2014 mělo SK Jestřabí po 22 odehraných zápasech následující bilanci: 15 vítězství, 2 remízy a 5 porážek. Mužstvo Jestřabí získalo celkem 47 bodů, přičemž první příčku uhájilo o pouhý bod. SK Jestřabí mělo v této sezoně přes svůj primát v soutěži až třetí nejlepší ofenzivu soutěže, když vstřelilo 69 branek. Stejně tak třetí nejlepší defenzívu soutěže, když inkasovalo 43 branek. Hráči SK Jestřabí vstřelili průměrně v každém zápase 3,15 branek a obdrželi v průměru necelé 2 branky na zápas.         

Naši hráči zvítězili na jaře 2014 v pěti zápasech z 10 soutěžních utkání, zaznamenali dvě remízy a tři porážky. V úvodním jarním utkání poprvé remizovali na domácí půdě s mužstvem Tichova 2:2. V následujících dvou zápasech zvítězili. Nejprve v derby na půdě sousedních Bohuslavic 5:2, pak doma nad Drnovicemi 4:1. První jarní porážka přišla na hřišti Smoliny 1:3, následně porazili hlavního konkurenta postupu na domácím hřišti u řeky Vláry Pozlovice 3:1. Druhá remíza přišla v následujícím kole na trávníku Nevšové B 3:3. Doma porazili naši borci Divnice 3:1, venku hokejovým výsledkem prohráli 3:6 s Petrůvkou, pak v dalším zápase v Loučce 3:4. Náskok na druhé Pozlovice se před posledním zápasem ztenčil na pouhý bod. Jistotu postupu našim borcům zaručovalo jen vítězství. Svým fanouškům udělali velkou radost, když nad Lipovou skutečně zvítězili (v poměru 2:1). Konkurenční Pozlovice sice taktéž v dohrávaném 14. kole zvítězili nad celkem Divnic v poměru 3:2, ovšem na postup jim toto vítězství nestačilo.    

Úhelným kamenem úspěchu našich borců v tomto soutěžním ročníku byla domácí neporanitelnost. Vždyť na domácím trávníku získali 31 bodů z 33 možných, když jedinou bodovou ztrátu zaznamenali za remízu s Tichovem. Dalších 16 bodů pak SK Jestřabí získalo na hřištích svých soupeřů za pět výher a jednu remízu. Bodová ztráta na půdě soupeřů činila 17 bodů za pět porážek a jednu remízu. Jarní bilance našeho týmu byla horší než podzimní. V 10 jarních zápasech získali 17 bodů, zatímco ve 12 podzimních zápasech posbírali naši borci bodů 30.    

Nejlepším střelcem našeho mužstva byl v uplynulém ročníku špílmachr Pavol Gabriš se 14 body, následovaný Liborem Bartozelem s 12 „zářezy“ a Davidem Juřenčákem s 10 brankami. Josef Marek vsítil 6 branek, Jindřich Hnilo jr. 4, Roman Hnilo, Josef Kolínek, Tomáš Králík a Tomáš Mudrák nastříleli po 3 brankách, Marek Spáčil vstřelil 2 branky, dalších 7 hráčů pak vstřelilo po jedné brance. Hráči SK Jestřabí obdrželi v ročníku celkem 43 karet, z toho tři červené a 40 žlutých a stali se tak nejvíce trestaným mužstvem soutěže.       

Zdroj: www.ofszlin.czzlinsky.denik.cz/fotbal_region/iv-trida-trnava-se-po-patnacti-letech-dockala-20140625.html