Jdi na obsah Jdi na menu

SK Jestřabí: Podzimní část sezóny 2019/2020

4. 4. 2020

Hráči místního fotbalového klubu SK Jestřabí v soutěžním ročníku 2019/2020 účinkují ve IV. třídě okresní soutěže skupiny B.

Naši borci čtyři domácí utkání z šesti vyhráli. 50 diváků vidělo, jak otočili zápas z 1:2 na konečných 4:2 s Valašskou Senicí. Na svém hřišti u Vláry porazili také Dobrkovice 3:2 (poločas 3:1), Lipovou 5:2 (2:2). a Tichov 2:0 (2:0). Prohráli však s Mirošovem 0:1 (0:0) a Horní Lhotou 1:2 (1:1). Ze čtyřech venkovních zápasů zvítězili naši hráči ve třech utkáních. Prohráli jen s lídrem soutěže s Bratřejovem na jeho hřišti 1:3 (0:1), zvítězili v Loučce po divoké přestřelce, která skončila v základní hrací době 5:5 (2:2), tak zvítězili na penalty 4:3. SK Jestřabí vyhrálo také ve Študlově, kde prohrávali po poločase 1:2, aby nakonec zvítězili 5:3. Naši borci zvítězili jednoznačně na hřišti Smoliny 4:0 (1:0).

Naši borci tedy zvítězili v 7 zápasech a třikrát odešli ze hřiště poraženi. SK Jestřabí přezimuje na 3. místě tabulky s 20 body za lídrem Bratřejova (26 b.) a týmem Lipové (22 b). Naše mužstvo vstřelilo na podzim 30 branek a má třetí nejlepší ofenzívou soutěže s průměrem 3,0 vstřelenými brankami na zápas (Bratřejov vstřelilo neuvěřitelných 51 br.). Náš tým obdržel v průběhu podzimu 20 branek, má tak 4. nejlepší defenzívou soutěže s průměrem 2,0 obdrženými brankami na zápas.

V tabulce domácích zápasů figuruje SK Jestřabí na 5. místě (12 b.), v tabulce venkovních zápasů pak na třetím místě (8 b.). Nejlepším střelcem jestřabských je Roman Macků, který vstřelil celou pětinu zápasů SK Jestřabí (6 branek), následován sourozenci Martinem (5) a Tomášem Králíkovými (4), Martinem Šmotkem (4), Petrem Svobodou (3), otcem a synem Radkem a Ondřejem Florešovými (po 2). Po jedné brance vsítili Tomáš Zvoníček, Michal Válek, Jaroslav Svoboda a Pavol Gabriš. Roman Macků zaznamenal hattrick proti Lipové. Unikátní byl zápas ve Smolině, kde všechny 4 branky vstřelil Králík, dva Martin a dva jeho bratr Tomáš. Letitým trenérem SK Jestřabí je Jindřich Hnilo.