Jdi na obsah Jdi na menu

Oddíl mužů SK Jestřabí se poprvé představí ve fotbalové soutěži

21. 7. 2006

Již v předchozích dvou číslech jsem vás informovali o činnosti Sportovního klubu v Jestřabí, který byl založen na sklonku loňského roku. Realizačnímu týmu se podařilo naplnit vytýčený sportovní cíl, kterým byla účast oddílu mužů ve fotbalové soutěži v ročníku 2006/2007. Stalo se tak vůbec poprvé v historii Jestřabí, kdy se jeho fotbalový oddíl zúčastní nějaké soutěže „velkého fotbalu“. Mužstvo SK Jestřabí se podle regulí Českomoravského fotbalového svazu (ČMFS) přihlásilo do nejnižší fotbalové soutěže v České republice, kterou je IV. třída okresní soutěže. V jednání však byla i možnost, ze které nakonec sešlo, že SK Jestřabí převezme závazky fotbalového týmu Štítná „B“ a nastoupí místo něj do 3. třídy okresní soutěže.
Jestřabský fotbalový tým sehrál před nadcházející sezónou několik přípravných zápasů. V průběhu měsíce července a počátku srpna se SK Jestřabí vždy v neděli vpodvečer střetlo na domácí půdě postupně s několika mužstvy. V prvním z nich porazilo Štítnou-staré pány 3:1. V následujícím zápase s Návojnou, která hraje okresní přebor, prohrál jestřabský celek 1:3. Druhý vzájemný zápas skončil 1:9 ve prospěch Návojné, když za SK Jestřabí nastoupili převážně mladí hráči a dorostenci bez patřičných fotbalových zkušeností. Prozatím v posledním zápase, který byl generálkou na vystoupení jestřabského týmu ve IV. třídě okresní soutěže, vyprovodil náš celek fotbalisty Študlova, kteří hrají stejnou soutěž na Vsetínsku poměrem 6:2.
SK Jestřabí již tuto neděli sehraje 1. mistrovského utkání IV. třídy okresní soutěže. Na domácím hřišti se mu v 16:30 postaví mužstvo Vysokého Pole, které je jedním z aspirantů na postup. Náš tým nastoupí v sestavě, ve které odehrál poslední přípravné utkání se Študlovem. To znamená, že v brance bude Krahulec Josef (z Brumova, o mamince Jestřabjan), na pravé straně obrany Častula Vlastimil (ze Slavičína), na místě předstopera Marek Josef  ze Slavičína, jinak z Jestřabí čp. 100), na levé straně obrany Hnilo Jindřich starší (z Jestřabí čp. 70), pravým záložníkem je Šprta Michal (z Jestřabí čp. 122), uprostřed zálohy tvoří hru David Juřenčák (z Jestřabí čp. 57), levým záložníkem je Kolínek Josef (z Brumova), na pravé straně útoku nastoupí Lysák Jan (z Brumova), uprostřed Švec René (z Jestřabí čp. 82) a vlevo Šenkeřík Dušan (z Brumova). Na lavičce budou sedět tito hráči: Hnilo Jindřich mladší (z Jestřabí č. 70), Štěpančík Miroslav mladší (z Jestřabí čp. 107) a Pavel Šuráň starší (z Jestřabí čp. 81). Hráčský kádr je prozatím úzký, v těchto dnech probíhá registrace hráčů, přičemž by se měl kádr v nejbližší době ještě rozšířit. Trenérem jestřabského mužstva je Stanislav Juřenčák z čp. 57, jeho hrajícím asistentem Jindřich Hnilo st. z čp. 70, vedoucí mužstva byl zvolen na schůzi konané ve čtvrtek 10. srpna po uzávěrce vydání. Jako zimní přípravu zvolí mužstvo SK Jestřabí účast ve zlínské krajské lize v sálové kopané (futsalu), kde nastoupí pod hlavičkou SK Kominte Jestřabí „B“.         
Náš tým by podle odhadů měl v průběhu letošního ročníku figurovat spíše na předních místech tabulky. Pokud    se mu podaří uhrát v prvních třech utkáních dobré výsledky s mužstvy, které rozhodně mají na postup, může být jedním z těch, které postoupí do III. třídy okresní soutěže. Tato soutěž se v příštím ročníku bude rozšiřovat o další účastníky a ze soutěže IV. třídy skupiny „B“ by zde mělo postoupit 4 – 5 týmů.      
Pozornost si taktéž zaslouží to, že si členové, hráči a činovníci SK Jestřabí budují své zázemí vlastní iniciativou brigádně. Mnoho z nich pracovalo již nejedno odpoledne či celou sobotu na stavbě šaten. Vlastní práce organizuje Radek Floreš z čp. 44. Prozatím byl pod jeho vedením upraven povrch hřiště, kolem hřiště vyrostlo nové oplocení a za postranní čarou u řeky Vláry jsou budovány střídačky pro hráče. Hlavní práce však probíhají právě na výstavbě šaten pro domácí i hostující mužstvo s nezbytným sociálním zařízením (toalety, sprchy). V podkroví stavby je plánována kancelář klubu, fotbalová klubovna a výčep. Nejdůležitější práce by měly být dokončeny do konce měsíce srpna. Materiál na stavbu celého zázemí jestřabského fotbalu financuje Obec Jestřabí v jejímž majetku se sportovní areál nachází. Klub má také v plánu vybudovat záchranné sítě před domy rodiny Šuráňů čp. 119 a Ambrožů čp. 113. Touto formou by SK Jestřabí chtělo taktéž poděkovat všem sousedům fotbalového hřiště za trpělivost, pochopení a toleranci při svých dosavadních aktivitách nedaleko jejich domovů.        
Činovníci i hráči klubu doufají, že jej zvláště při domácích vystoupeních podzimní části soutěže podpoří nemalé množství diváků, kteří tak projeví svůj jestřabský patriotismus. Tým zároveň doufá, že si fanoušci najdou cestu i na jeho zápasy na hřištích soupeřů. Výkony jestřabského mužstva a jeho postavení v tabulce můžete také sledovat na stránkách sportovních rubrik celostátního či regionálního denního tisku.
 

Publikováno ve 14. čísle Jestřabského zpravodaje, srpen 2006.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář