Jdi na obsah Jdi na menu

(513)Účinkování fotbalistů SK Jestřabí v jarní části soutěže

15. 6. 2016

SK Jestřabí hrálo v soutěžním ročníku 2015/2016 IV. třídu okresní fotbalové soutěže skupinu „C“. Soutěž byla obsazena 10 mužstvy z regionu Valašskokloboucka, Slavičínska a Luhačovicka. SK Jestřabí vstoupilo do jarní části soutěže na předposledním, tedy devátém místě, tabulky se ziskem 7 bodů se skóre 15:27. Na jaře si polepšilo o jedno místo, když nakonec skončilo na 8. místě nejnižší fotbalové soutěže v ČR.             

Naši hráči zvítězili na jaře 2016 ve třech zápasech z 9 soutěžních utkání, zaznamenali jednu remízu v základní hrací době s vítězstvím na pokutové kopy a 5 porážek. Z těchto zápasů si náš tým odnesl 11 bodů se skóre 19:27. V úvodním jarním utkání naši borci porazili na domácí půdě nejtěsnějším možným výsledkem Horní Lhotu 1:0, Smolinu na jejím hřišti 2:1 a na domácím pažitu deklasovali Divnice 7:2. Vítězství na domácím hřišti u Vláry slavili rovněž v dramatickém utkání plném zvratů nad lídrem soutěže Loučkou. Přestřelka skončila remízou 3:3 v základní hrací době, když naši borci dvakrát vedli a o vítězství v nastaveném čase přišli. O vítězi nakonec rozhodli pokutové kopy, v nichž zvítězilo Jestřabí (2:1) a získalo bonusový bod. Na ostatní soupeře byli naši borci krátcí. Doma prohráli ve dvou utkáních, a to v dramatickém utkání s Mirošovem 3:4 (Jestřabí vedlo už 3:0) a jednoznačně s Nedašovem B 0:4. Na hřištích soupeřů byli poraženi třikrát, na Petrůvce 1:3, překvapivě v Lipové 1:4 a v posledním zápase sezóny jednoznačně v Bohuslavicích nad Vláří 1:6.  

V uplynulém ročníku 2015/2016 mělo SK Jestřabí po 18 odehraných zápasech následující bilanci: 5 vítězství, 11 porážek a 2 remízy v základní hrací době s jedním vítězstvím na pokutové kopy (zisk 2 bodů). Mužstvo SK Jestřabí získalo v soutěži celkem 18 bodů (3 body byly našemu týmu odebrány za disciplinární přečin; tato ztráta však neměla vliv na celkové umístění). SK Jestřabí mělo v této sezoně 8. nejlepší ofenzivu soutěže, když vstřelilo 34 branek (průměr 1,88 branky/zápas) a 8. nejhorší defenzívu soutěže s 54 inkasovanými brankami (3 branky/zápas).

Nejlepším střelcem SK Jestřabí v uplynulém ročníku byli záložník Josef Marek (čp. 100) a Tomáš Králík (čp. 20) se 6 vstřelenými brankami, následováni útočníkem Tomášem Kostkou s 5 brankami. Celkem šestkrát byl vyhlášen hráčem zápasu záložník Pavol Gabriš. SK Jestřabí vede dlouhá léta trenér Jindřich Hnilo st. (čp. 70).

SK Jestřabí bude i v následujícím ročníku 2016/2017 nadále účinkovat ve IV. třídě okresní fotbalové soutěže.            

Další informace včetně rozlosování, tabulek, dalších statistik či rozhovorů naleznete na webu Fotbal U nás: http://fotbalunas.cz/soutez/334/ a Okresního fotbalového svazu Zlín:  http://www.ofszlin.cz .